Lidé, kteří zapomněli zestárnout

Sociální sítě jsou plná videí bezprostředních, spontánních, hrajících si, malých dětí, která různě objevují svět, aniž by se starala, co si o nich myslí ostatní. Pod takovýmito příspěvky se pak často objevují komentáře pozastavující se nad tím, kde tyto vlastnosti po cestě životem ztrácíme a jak je v sobě znovu najít?

Ale jsou to pouze děti, od kterých bychom se měli učit? Není minimálně stejně tak zajímavé nechat se inspirovat těmi, kteří jsou tu už déle, ale přes všechny starosti a obtíže života si zachovali mladého ducha? Bohužel se mi zdá, že stáří je v mnoha případech spojováno s mrzutostí a podobnými, ne příliš lichotivými přívlastky. Vybral jsem pár videí, kterými bych tyto předsudky rád vyvrátil. Tito lidé mají tolik elánu a chuti do života, že by jim mnoho z nás, o hodně mladších, mohlo závidět. Oni jako by zapomněli zestárnout!

1) Muž, který nikdy neodešel ze hřiště

Tento bývalý učitel si celý život hraje, skáče, jezdí na všem možném, žongluje, cvičí…no, kdo by nechtěl mít takovou energii v jeho věku?

https://www.youtube.com/watch?v=SIxrvurNKV8&feature=youtu.be

2) Snowbord je jen pro mladé?

Máme tu i příklad od našich slovenských sousedů. 62-letý pán, který jezdí na snowboardu, rád se stýká s mladými lidmi a velmi moudře popisuje svůj životní postoj.

3) Tanečník

Pán se evidentně umí bavit, a když zahrají jeho oblíbené hity, hole letí do kouta.:-)

4) Pro co žijeme?

Jedná se sice o reklamu, ale dle mého názoru, velmi povedenou.

Co na ně říkáte? Máte ve sbírce podobné video? Nebo dokonce znáte osobně někoho, kdo má takový entusiasmus a chuť do života? Podělte se, myslím, že nejen pro mě jsou tito lidé obrovskou inspirací.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *