O projektu

Ve stínu každodenních starostí a stereotypů často zapomínáme na to opravdu důležité v našich životech. V zajetí společenských předsudků se ženeme za něčím, co vlastně vůbec nechceme. Přestali jsme vnímat hodnotu času a vyměnili jí za zdánlivou jistotu. S klapkami na očích procházíme světem a dny, týdny, měsíce a roky ubíhají. Někdy pomalu, někdy rychle. Až se jednou zastavíme, ohlédneme se a zjistíme, že jsem promeškali spoustu okamžiků, které stály za vnímání.

Projektem „Umění žít“ chci poukázat na druhou stranu mince našich životů. Abychom si uvědomili, že tu nebudeme věčně, že mnohokrát přikládáme důležitost věcem, na kterých nezáleží a mezi prsty nám protékají ty opravdu hodnotné. Chci inspirovat ke změně postoje k životu i k sám sobě.

Najdete zde (většinou krátké) články, překlady myšlenek, které mě zaujali, profily inspirujících lidí, upozornění na zajímavé projekty a mnoho dalšího, co budu považovat za hodné sdílení a šíření.

PS: Pokud budete mít nějaké náměty nebo mi budete chtít jenom něco napsat, či se zeptat budu nesmírně rád, když mě kontaktujete např. pomocí kontaktního formuláře.